Eremenko Cup 2017 (1-3.9.2017) | | | |
| | | | | |
Planer | | | | |
Iordningställande av spelplaner, kiosker etc.. | | | |
Ansvarig: | P15 Anders Bjonbäck (0500-568665), P13 Anders Byggmästar (050-3627537) P12 NN, P11 NN | | |
Talkoarbetare: | Anders Bjonbäck, Gunnar Christian | | | |
Dag | Tid | Namn | Förklaring | | |
Fredag 1.9 | 16:00 - 18:00 | Anders B, Gunnar Chirstian, Anders, | Spelplaner, läktare, kiosk och Rådmans+Oxhamns+Språkbad skola | | |
Lördag 2.9 | 07:00 - 08:00 | Anders B, Gunnar Chirstian, Anders, | Spelplaner, kiosk | | |
Lördag 2.9 | 19:00 - 21:00 | Anders B, Gunnar Chirstian, Anders, | Spelplaner, kiosk | | |
Söndag 3.9 | 07:00 - 08:00 | Anders B, Gunnar Chirstian, Anders, | Spelplaner, kiosk | | |
Söndag 3.9 | 17:00 - 19:00 | Anders B, Gunnar Chirstian, Anders, | Spelplaner, läktare, kiosk och Rådmans+Oxhamns+Språkbad skola | | |
| | | | | |
Mat | | | | |
Kökshjälp vid Rådmans skola | | | | |
Ansvarig: | P15 Ann-Cathrine Antfolk (050-5921076), P13 Pamela Huldén (0500-287 687), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | | |
Talkoarbetare: | P15 | | | |
Dag | Tid | Rådmans skola | Förklaring | | |
Lördag 2.9 | 10:00 - 14:00 | Östman Mimmi, Roos Michaela, Kaptens Sune/mamma, Antfolk Ann-Catharine, Häggblom Eva-Lotta | Lunch, Torka borden vid Rådmans | | |
Söndag 3.9 | 10:00 - 14:00 | P11, P11, Strömbäck Petra, Joupers Åsa, P12, P13 | Lunch, Torka borden vid Rådmans | | |
| | | | | |
Tävlingsansvar och Rådmans kiosk | | | | |
Tävlingskansli, Övervakning dagtid. kioskförsäljning vid Rådmans skola + övervakning dagtid vid Oxhamns skola och Språkbadsskolan | |
Ansvarig: | P15 Christian Gunnar (040-585 2125), P13 Åsa Kronholm (040-4808351), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | | |
Talkoarbetare: | P15 | |
Dag | Tid | Skola | | | Förklaring |
| | Rådmans skola | Oxhamns skola | Språkbadsskolan | |
Fredag 1.9 | 18:00 - 21:00 | T Käldström, K Högstedt, H Sandbacka | Se säkerhet&övervakning | Se säkerhet&övervakning | Försäljning och övervakning |
Fredag 1.9 | 21:00 - 24:00 | Korkea-Aho Jouko, Kaptens Sune | Se säkerhet&övervakning | Se säkerhet&övervakning | Försäljning och övervakning |
Lördag 2.9 | 12:00 - 15:00 | Häggblom Glenn, Uusitalo Jukka | P13, P13 | | Försäljning och övervakning |
Lördag 2.9 | 15:00 - 18.00 | Lignell Maria, Uusitalo Jukka | P13, P13 | | Försäljning och övervakning |
Söndag 3.9 | 12:00 - 15:00 | Lignell Maria, Östman Kick | P11, P11 | | Försäljning och övervakning |
| | | | | |
Säkerhet & Övervakning | | | | |
Kvälls-, och nattövervakare samt kioskförsäljning vid Rådmans + övervakning vid Oxhamns skola och Språkbadsskolan | |
Ansvarig: | Svenlin Mats ( 040-7270776), P13 Lotta Forsbacka (050-535 7206), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | | |
Talkoarbetare: | P15 | |
Dag | Tid | Namn | Förklaring | |
| | Rådmans skola | Oxhamns skola | | |
Fredag 1.9 | 18:00 - 21:00 | Se tävlingsansvar och Rådmans kiosk | Sandström Thomas, Sediqi Sheragah | Försäljning och övervakning | |
Fredag 1.9 | 21:00 - 24:00 | Se tävlingsansvar och Rådmans kiosk | Sandström Thomas, Strömbäck Gustav | Försäljning och övervakning | |
Lördag 2.9 | 03:00 - 06:00 | Kytölaakso Kai, Portos Richard | P11, P11 | | |
Lördag 2.9 | 06:00 - 09:00 | Kytölaakso Kai, Portos Richard | P12, P12 | Hjälper till med frukost | |
Lördag 2.9 | 18:00 - 21.00 | Björk-Uotinen Lilian , Svenlin Mats | P12, P12 | Försäljning och övervakning | |
Söndag 3.9 | 00:00 - 03:00 | Björkskog Zacharias, Snellman Roland | P13, P13 | | |
Söndag 3.9 | 06:00 - 09:00 | Koivuniemi Jorma, Svenlin Mats | P13, P13 | Hjälper till med frukost | |
| | | | | |
Säkerhet & Övervakning | | | | |
Ansvarig: | P15 Kari Lahti (050-343 2902), P13 Lotta Forsbacka (050-535 7206), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | | |
Talkoarbetare: | P15 | |
Extra resurs för övervakning på utsidan vid Oxhamns och Rådmans | |
Dag | Tid | Namn | Förklaring | |
| | Rådmans skola | Oxhamns skola | | |
Fredag 1.9 | 22:00 - 01:00 | Uotinen Eero, Lahti Kari | Sediqi Sheragah, Joupers Rainer | Hålla ordning på utsidan vid skolorna | |
Lördag 2.9 | 22:00 - 01:00 | Björkskog Zacharias, Snellman Roland | P13, P13 | Hålla ordning på utsidan vid skolorna | |
| | | | | |
Försäljning | | | | |
Kioskförsäljning vid spelplanerna (Västra plan, Uniteds plan och RMG) | | | |
Ansvarig: | Timmerbacka-Uusitalo Hanna (040-8378909), P13 Maria Stenberg (050-5246516), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | |
Talkoarbetare: | P15 | | | | |
Ansvarig: | Timmerbacka-Uusitalo Hanna (040-8378909), P13 Maria Stenberg (050-5246516), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | |
Talkoarbetare: | P15 | Bjonbäck Anette, Sundberg Carola, Wargh Camilla, Lahti Linda, Roos Michaela | | |
Dag | Tid | Västra plan | Uniteds plan | Förklaring | |
Lördag 2.9 | 08:00 - 12:00 | Bjonbäck Anette, Forss Niklas | P12, P12 | Försäljning vid United plan samt RMG | |
Lördag 2.9 | 12:00 - 16:00 | Sundberg Carola, P15 | P12, P12 | Försäljning vid United plan samt RMG | |
Lördag 2.9 | 16:00 - 20.00 | Wargh Camilla, P15 | P12, P12 | Försäljning vid United plan samt RMG | |
Söndag 3.9 | 08:00 - 12:00 | Lahti Linda, P15 | P12, P12 | Försäljning vid United plan samt RMG | |
Söndag 3.9 | 12:00 - 16:00 | Roos Michaela, Forss Niklas | P12, P12 | Försäljning vid United plan samt RMG | |
| | | | | |
Städning | | | | |
Städa Rådmans och Oxhamnsskolorna före och efter turneringen | | | |
Ansvarig: | P15 Petra Strömbäck (044-5457254), P13 Pia Hotta (050-5966445), P12 NN (TEL), P11 NN (TEL) | | |
Talkoarbetare: | | | | | |
| P15 | Mäenpää Frank och Tua, Antfolk Ann-Catharine, Koivuniemi Jorma | | |
Dag | Tid | Rådmans skola | Oxhamns skola | | |
Fredag 1.9 | 16:00 - 19:00 | P12, P13, Mäenpää Frank | P12, P13, Antfolk Ann-Catharine | | |
Söndag 3.9 | 14:00 - 18:00 | P12, P13,Mäenpää Tua | P12, P13, Koivuniemi Jorma | | |
| | | | | |
Första hjälp | | | | |
Att finnas på plats vid planerna under turneringen för att plåstra midre blesyrer | | | |
Ansvarig: | P15 Nina Martenson Nygård (040-7366100), P13 Diana Kass (050-5814939),P12 NN (TEL), P11Nina Martenson Nygård (040-7366100) | |
Dag | Tid | Namn | | | |
Söndag 3.9 | 08:00-11:00 | Martenson Nygård Nina | | |
| | | | | |